بازی گشت پلیس دو

/بازی گشت پلیس دو

بررسی اجمالی داستان :

آرش ( شخصیت اصلی داستان بازی گشت پلیس دو ) پس از دو سال خدمت در واحد پلیس موتور سوار و کسب تجربه های بسیار با ارتقا درجه ای که بخاطر تلاش و پشتکارش به او داده شده، به واحد پلیس گشت خودرویی منتقل شده است. به همین جهت باید برای فعالیت در این واحد مجوزها و لایسنس های متنوعی را پیش و در حین ماموریتها به دست آورد. تمرینهای گوناگون رانندگی و انواع ماموریتهای پلیسی در منطقه مسوولیت آرش، بر تجربه اش در این بخش اضافه می کند و با دریافت این لایسنس ها امکان انجام ماموریتهای پیشرفته تر به او داده خواهد شد.

آرش که اکنون همکار ماهری در کنارش دارد، دیگر می تواند با اطمینان و حمایت بیشتری ماموریت ها را انجام دهد و حتی در بعضی ماموریتها از کمک مستقیم و راهنمایی های او بهره برد. در طی داستان، آرش با چندین کلانتری در سطح شهر تهران به مرور زمان و پیشرفت مرتبط شده و فرمان می گیرد که خود در برگیرنده داستان های گوناگون پلیسی در حوزه های مختلفی نظیر بخش مبارزه با مواد مخدر، آگاهی ، مبارزه با جرایم خیابانی، پلیس ویژه و غیره خواهد بود. آرش بطور دایمی مشغول گشت زنی در فضای تحت مسوولیتش می باشد و در جای جای شهر باید آمادگی دریافت ماموریت هایی را داشته باشد. گاهی در یک موقعیت ممکن است شاهد بروز جرمی آشکار باشد که بلافاصله وارد عمل می شود تا واکنش مقتضی را به انجام رساند و در بعضی از موقعیتها نیز از مرکز به او ماموریتی واگذار خواهد شد.

وظایف بازیکن:

بازی کننده (مخاطب) نقش هدایت و کنترل کننده خودروی بازی را در قالب ماموریت ها داشته و از این رو بدنه اصلی بازی گشت پلیس دو در سبک رانندگی ماشین و از زاویه سوم شخص خواهد بود. اما نکته جالب توجه آن است که در بخشی از بازی سبک بازی به یک ژانر اکشن تیراندازی سوم شخص تبدیل شده و در اینجا بازیکن می بایست با خروج از خودرو و با مهارت در هدف گیری و تیراندازی بتواند ماموریت را به پایان برساند.

هدایت و مهارت در کنترل ماشین ( خودروی پلیس ) اولین جذابیت و عامل سرگرم کننده بازی خواهد بود؛ بعلاوه تنوع ماشین ها که خود به تنوع در مشخصات کنترل، قدرت و سرعت ماشین می انجامد و همچنین  امکانات دیگر نظیر آیتم های ویژه نیترو و امکان دریفت ( دستی کشیدن ) نیز به جاذبه و چالش های بازی گشت پلیس دو اضافه می کند. در انجام ماموریت ها بازیکن می تواند با به پایان رساندن بهتر و سریع تر، امتیازات بیشتری کسب نماید که بعنوان پاداش به او داده می شود. از این پول درون برنامه ای ( پاداش امتیازات ) می تواند آیتم های ویژه را خریداری کرده همچنین خودرو خود را شخصی سازی کند و یا ارتقا دهد تا با بازده بالاتری در ماموریت های بالاتر و یا خاص تر وارد عمل گردد. همچنین در ادامه پیشرفت و ارتقای سطح، بازیکن می تواند از آیتم بسیار ویژه نیروی کمکی، که خود نیز متنوع می باشد بهره برد.

مهارتهای بازیکن در گشت پلیس دو :

مهارت اصلی بازیکن در بازی گشت پلیس دو در دو بخش زیر می باشد:

1- بخش رانندگی:

در حالت رانندگی، مهمترین المان در مهارت بازیکن، مانور خودرو و برخورد نکردن به موانع و ماشین های دیگر از طرفی و کنترل پیچیدن در انحنا های مسیر و همچنین تغییر مسیر دادن به خیابان ها یا مسیرهای دیگری می باشد. در ضمن استفاده بجا و به موقع از آیتم ویژه نیترو و کنترل ماشین در سرعت های بالا یکی از مهمترین رفتارهای مهارتی در بازی می باشد. یکی دیگر از توانایی های بازیکن داشتن اسلحه و قابلیت شلیک کردن در حین رانندگی می باشد. با توجه به حرکت لرزشی هدف که بعنوان دقت اسلحه قلمداد می شود ( که قابل ارتقا و بسته به نوع اسلحه می باشد) می تواند بسیار موثر در مهارت بازیکن باشد؛ چراکه بازیکن می بایست علاوه بر رانندگی و توجه به مانور خودرو، توامان به نقطه هدف بر روی وسیله نقلیه مجرم ( دشمن ) توجه کرده و در لحظه درست شلیک نماید که خود مستلزم تجربه و مهارت می باشد.

2- بخش تیراندازی:

در حالت تیراندازی سوم شخص، بازیکن همانند بخش قبلی و رانندگی ، اسلحه ای با دقت مشخص در اختیار دارد که منجر به حرکت لرزشی هدف می شود بنابراین انتخاب لحظه مناسب برای شلیک به روی کاراکتر دشمن بسیار حائز اهمیت بوده و موجب مهارت وی می شود.  ازطرفی جابجایی موقعیت خود و کاور گرفتن در لحظه شلیک دشمن نیز از مهارت بازیکن نشات گرفته و باعث عملکرد بهتر او در حفظ جان خود می باشد. در نهایت جابجایی هدف از یک دشمن به دشمن دیگر و در نتیجه انتخاب دشمن مناسب تر برای شلیک و به نحوی اولویت بخشیدن هدف مورد نظر نیز آخرین مهارت تعیین کننده خواهد بود. بطور کلی تجربه بازیکن در بلند مدت موجب کسب مهارت وی فارغ از امکانات و آیتم های خریداری شده در بازی گشت پلیس دو می باشد و خود یکی از اهداف طراحی بازی بوده تا بازیکن بتواند به مرور کسب تجربه کرده و از مهارت خود لذت ببرد.

2018-11-28T14:58:52+00:00